Při nástupu na střední školu není až tak velkým předmětem diskuzí maturita, ta je přece jenom až za čtyři roky, tak proč si dělat hlavu s nějakým zkoušením, to se přece vždycky nějak zmákne. Ale co nenechává studenty v klidu je spíše maturitní ples. Většinou již v prvním ročníku je právě toto největší téma. Je pravdou, že spíše je spojené s finančním rozpočtem, než plánováním programu, ale zkrátka již se s ním počítá v takovém předstihu. Přece jenom si ples bude chtít každý užít a tak je čas založit společný účet a začít šetřit, potom to přece jenom nebude tolik bolet.

maturanti

Roky plynou jako voda

Posléze se za pár let přiblíží den, kdy je třeba plánovat víc a začít pomalu redukovat našetřený obnos. Plánuje se sál, hudba, šerpy, program, tombola a mnohé další věci, které jsou s maturitním plesem spojené. Stranou nezůstávají ani šaty na maturitní ples. Přece jenom každá slečna chce, aby jí to slušelo a také aby si alespoň na chvíli připadala jako hotová princezna. Také nejedna maminka se řádně zapotí, protože sehnat padnoucí šaty svým slečnám, to nebude vůbec žádná legrace. Ačkoliv by tu byla možnost půjčovny šatů, kde dokonce poradí nebo pomohou upravit garderobu pěkně na míru. Včetně případných doplňků. V podstatě pro dívky neexistuje žádný větší problém, než jít na ples v takových šatech, které jim krásně padnou a ještě pozdvihnou jejich přednosti. A konec konců, proč jim to nedopřát, vždyť je to jen jejich ples, který si mají před maturitním shonem řádně užít.

plesové šaty

Jak vybrat správné šaty?

Možností je hned několik, ale rozhodně se řešení nalezne.

  • Vydat se na nákupy šatů, ale rozhodně to není pro slabší povahy, tohle zabere i více dnů.
  • Spolehnout se na půjčovnu šatů, kde by se rozhodně našly jedinečné modely.
  • Nakoupit vhodné látky a pustit se do práce. Otázkou je, zdali si na to někdo troufne.
  • Objednat se ke švadleně a srdceryvně jí vylíčit situaci, že je skutečně jediná, kdo může slečnu zachránit a ušít jí tak šaty, které nikdo nikde nekoupí, protože jsou originální.