Někdy prožíváme dobré časy, někdy ale také nikoliv. V těch prvních nám jde vše, na co sáhneme, peníze se jenom hrnou a můžeme si dopřávat, co hrdlo ráčí, v těch druhých nám však věru nebývá co závidět.
Platí to pro každého člověka, podnikatele nevyjímaje.
A když už nastanou krušné časy, nejednou se člověk musí zaobírat i otázkou, kde, od koho a za jakých podmínek by si mohl nějaké ty peníze půjčit. Aby bylo možno snesitelně dožít nějakých těch šťastnějších zítřků.
Odpověď na otázku, od koho si půjčit, není univerzální. Někomu vyhovuje spíše to, jinému zase ono. A někomu vyhovují hypotéky bez registru, což jsou finanční produkty vhodné takřka pro každého, ty mající hluboko do kapsy nevyjímaje. A to z toho prostého důvodu, že kritéria, která zde musí žadatelé splnit, nejsou zase až tak přísná a člověk jim vesměs vyhovět dokáže.
koruny u pokladničky
Protože tady se nikdo příliš nezaobírá výší příjmů žadatele, nikdo nedělá vědu z nějakého toho bezvýznamného záznamu v registrech dlužníků, tady se nikdo ani nestará o to, jak mají být půjčené peníze využity.
finanční nákup
Tady jde o to, aby byly pro každého žadatele nastaveny takové podmínky, jimž bude schopen dostát. To znamená vhodně dlouhá doba splácení a výše splátek, jež dotyčného nebudou zatěžovat.
Ovšem je nasnadě, že se jedná jako u každé půjčky o jisté riziko, jež nelze zcela opomenout. A proto je třeba dát za takovou půjčku do zástavy nějakou nemovitost, vlastní či někoho třetího, kdo je ochoten se za žadatele tímto způsobem zaručit, aby měl i poskytovatel financí své jisté, aby jednoho dne sám nešel o žebrácké holi.
Ovšem jak už výše zaznělo, jsou tu půjčky nastavovány tak, aby je žadatel dokázal bez problémů splácet, a není tak třeba se ničeho obávat. Hned po splacení, klidně i předčasném, je-li to dlužníkovi libo, to zástavní právo mizí a vše se zase vrací do zaběhaných kolejí.
Takže se ani podnikatelé nemusí bát o svůj osud. I jim někdo půjčí v těžkých časech. A to je příjemné zjištění, nemyslíte?